Úterý 30/3/2010

Velké přípravy na prvomájovou antifa akci v Berlíně

Na 1. máje chtějí pochodovat hlavním městem Německa náckové. Letošní demonstraci připravují místní skupiny Kameradschaften Berlin (inspirační zdroj českých autonomních nacionalistů) a politická strana NPD, která je prolezlá neonacisty a spolupracuje také s českou Dělnickou stranou.
Naposledy se náckové pokoušeli projít prvomájovým Berlínem v roce 2004. Setkali se s obrovskou protiakcí radikálních antifašistů a daleko se nedostali. Díky hořícím barikádám a antifa blokádám nemohl jejich průvod projít a po několika stovkách metrů se musel vrátit na místo srazu.

Nebudou to mít lehké ani letos, němečtí antifašisté již nyní připravují protiakci dle konceptu únorových protestů proti nacistickému pochodu v Drážďanech. Tam se náckové kvůli blokádám a protiakcím několika tisíc antifašistů (od anarchistů a autonomů, odborářů až bohužel po levicové autoritáře) nedostali z místa srazu a policie jejich akci ukončila, jelikož by nemohla zajistit její bezpečný průběh. Náckové byli poté naháněni po celých Drážďanech a jejich dopravní prostředky demolovány, někdy včetně posádek. Svůj díl si odnesli i severočeští neonacisté.

Aktuální info sledujte na webu německé Antifašistické akce


Video z antifašistických protestů proti pochodu neonacistů v Berlíně, 1.5. 2004