Neděle 11/4/2010

Šťára u Tomáše Babky: Nic nepochopili, z ničeho se nepoučili

Tomas BabkaV pátek 9. dubna provedla v Praze policie domovní prohlídku v bytě, který spolu s přítelkyní obývá Tomáš Babka, ústřední postava Autonomních nacionalistů Plzeňsko. Babka byl zadržen, převezen do Plzně a v neděli propuštěn. Vedle možného nového obvinění je stíhán i za další aktivity. V minulosti byl již souzen jak za delikty "bez oběti", tak i za ty násilné. Jeho osobu provází pověst patologicky agresivního opilce.

Neonacisté si mezi sebou posílají příkaz k domovní prohlídce, který vidíte pod tímto textem. Jakkoli chápeme jejich rozhořčení z absurdnosti toho, že někomu udělají domovní prohlídku v bytě s odůvodněním, že odtamtud na internet umisťuje fotografii svého tetování s nacistickou symbolikou, nemůžeme si odpustit i následující poznámky.

Z další prakticky veřejné komunikace Babkových přátel vyplývá, že policie z domovní prohlídky v žádném případě neodešla s prázdnou, ale naopak s nákladem důkazního materiálu. Takže podobnou praxi, kdy soud na základě žádosti založené na naprosté malichernosti nařídí domovní prohlídku, mohou represivní složky označit za úspěšnou metodu a zanést ji do statistik úspěchů v "boji s extremismem".

Otázku, čím by vlastně byla naprostá většina jejich "hnutí" bez hromadění fetišů, ožírání se v nonstop hernách, opileckého napadání, internetového žvanění, focení všemožných částí těl a kompromitujících situací a jejich následného zveřejňování na internetu, by si ale měli především položit sami neonacisté. Realita je totiž taková, že kromě podobných sociopatických a nesmyslných aktivit je s výjimkou rasismu a sklonu vinit za své problémy tu levičáky, tu Židy a tu Romy, prostě kohokoli jiného než sebe samé, vlastně vůbec nic jiného jako celek nespojuje.

Rok starý článek o Tomáši Babkovi: Protižidovské tažení páně Babky, kde se nachází i fotografie inkriminovaného tetování se znakem jednotek SA

prohlidka1prohlidka2