Čtvrtek 7/4/2011

Pěsti ven - Antifa turnaj v Madridu

Pro ty z vás, kdo se chystáte příští víkend do Španělska na zápas El Clásico Real Madrid - FC Barcelona, i pro ty, kdo nemají chuť utratit pár stovek eur za lístky, máme jeden tip na autentičtější sportovní zážitek. BAF Madrid a RASH Madrid pořádají už 4. ročník antifašistického večera bojových sportů - IV Velada Antifascista Puños Fuera.

Cílem turnaje je změřit síly mladých bojovníků, propagovat kontaktní sporty mezi mládeží a umožnit všem antifašistům strávit příjemný den ve společnosti stejně smýšlejících a jednajících. Jako všude jinde v Evropě, i ve Španělsku se bojovým sportům věnují také neonacisté a násilníci, kteří dokáží svou přítomností znechutit trénink všem, kdo v boji vidí možnost sebezdokonalování a zábavy a mají chuť slabší bránit, a ne napadat. Ve Španělsku vzniklo několik striktně antifašistických sportovních klubů, kam nemají rasisté a fašisté přístup, a kde trénují naši aktivisté společně s lidmi z ulice.

Na programu turnaje budou zápasy v thaiboxu, kickboxu a klasickém boxu a exhibice bojových umění. Minulých ročníků se zúčastnily desítky závodníků a stovky diváků. Vstup je 3 eura.

VIDEO: IV Velada Antifascista Puños Fuera