Pondělí 2/5/2011

Hloupý rozzlobený bílý muž na MAYDAY

Včerejší MAYDAY festival v Praze na Císařské louce poctil navštěvou i zuřivý reportér neonacistického infotainmentu Radicalboys.com (dříve Radicalboys-brux.com), píšící pod výmluvnou šifrou Rozzlobený - respektive Bílý - Muž. Neváhal se v doprovodu subkulturněji nakašírované přítelkyně vypravit do jámy lvové, aby odtamtud vynesl na denní světlo reportáž.


Po návštěvě přednášky Johna Hollowaye a právnického workshopu se bohužel předčasně odebral pryč, ačkoli akce byla ani ne ve své polovině. Kvůli tomu jsme k naší pozdější lítosti propásli, především kvůli našemu otálení, příležitost prodiskutovat detaily jeho reportáže osobně na místě. Na cestě by, vzhledem k počtu křižujících policistů v uniformách, bez uniforem, v autech i těch s pokročilou optikou na věži veslařského areálu, asi nebyla vhodná příležitost. Ale není jistě všem dnům konec. Přestože se reportér snažil a cukala mu ruka, fotoaparát nevytáhl. Reportérovi přidělená ochranka už tolik zábran neměla a my jsme dostali poslední střípek do mozaiky připravovaného materiálu o neonacistické blogosféře.


Prostě si se Péťo úplně zbytečně pomazal, riskoval, udělal několik chyb, a nic z toho. Text si můžeš vycucat z prstu, stejně jako sis nedávno vycucal z prstu tvrzení, že Městská část Praha 5 pronajala AFA místo na Císařské louce za jednu korunu, ačkoli si průměrně zběhlý uživatel internetu, o novinářích nemluvě, dokáže najít behem minutky informace, které prokazují, že MČ Praha 5 nic takového nemohla učinit (za jakoukoli cenu) již ze samé podstaty věci, neboť k místu, kde se festival konal, nemá žádný vztah.
Hodně štěstí.