Neděle 29/3/2009

Baron Prášil aneb kdo jinému jámu kopá

www.antifa.czSvětlo světa spatřil další odvážný počin z dílny Autonomních nacionalistů. Aby dokázali, že se v oblasti monitoringu vyrovnají svým věčně zfetovaným protivníkům, udeřili přímo do hadího hnízda a odhalili identitu několika dalších členů nejužšího vedení Antifašistické akce! AKTUALIZACI z 30.03. najdete na konci článku.

A kdo že za aktivitami AFA stojí? Zatím došlo ke skandální identifikaci tří lidí, kteří se pohybují v hudebním žánru techno. Podle nacionalistů jsou všichni namočeni v obchodu s drogami případně alespoň drogy sami pravidelně požívají. Důkazem a jediným faktem, který celou tuhle charakteristiku potvrzuje, je fakt, že dotyční jsou údajně antifašisticky založení a pohybují se v taneční scéně, což Vám prostě musí stačit.

Podívejme se tedy na to, jak se věci mají. První odhalený má s AFA tu spojitost, že je autorem článku o Filipu Pošvovi aneb DJ BEAXovi, který z portálu techno.cz převzala AFA na svůj web. Současně je ovšem i protagonistou na stránkách antifa.cz opakovaně kritizovaného projektu Člověka v tísni.

Druhého z odhalených spojuje s AFA fakt, že je šéfredaktorem zmíněného serveru techno.cz.

Třetí odhalený je skutečná rána do vazu - je to člověk, který po mailu reagoval na původní článek.

V subkultuře taneční hudby, skoro jako v každé jiné, najdeme lidi, kteří užívají drogy. Například autonomní nacionalista, který své tělo nedávno ozdobil tetováním s mussoliniovskymi svazky - již zmiňovaný Filip Pošva alias DJ BEAX - se v minulosti kvůli nadužívání amfetaminů dostal do péče odborníků. Nepřekvapí, že se Pošva nedávno nechal vidět, jak v doprovodu Jiřího Šlégra nosí krabice do budovy, kde zrovna probíhal sjezd Dělnické strany. Gratulujeme.

Po důkazech, že naši investigativci umí požít google a obchodní rejstřík, pak na závěr svého článku odhaleným údajným antifašistům slibují pomstu a uvádějí: Víme o Vás a nemyslete si, že anonymita internetu vás ochrání. Nezapomínáme a neodpouštíme, protože zrada národa je ten největší zločin! Radikálně! Sociálně! Aktivně! A společně za náš národ PROTI všem vlastizrádcům! Antifašismus je zkrátka roven vlastizradě. No, alespoň je jasné, jak si tito "nacionalisté" své vlastenectví představují.

Článek vyvolal mezi antifašisty jisté... řekněme pobavení. Téměř totožná situace se nepravidelně opakuje a podobných "odhalení" již neonacisté předvedli více. Bohužel však bývá množství dílů "pravidelného monitoringové seriálu" omezeno maximálním počtem 1-2, stejně tak jako je omezené obsazení účinkujících, a tak zůstává naše očekávání již pěknou řádku let nenaplněno.

V jedné věci se ale naši "nacionalisté" opravdu nemýlí. Anonymita internetu skutečně umožňuje kdejaké nule tvářit se jako největší rváč. A jak je tomu v tomto případě?

Autorem článku je dvacetiletý Marek Žák, bytem v Praze 4, Mariánská 18/322, k zastižení na telefonu 607 963 334. Obyčejně adresy a telefony nezveřejňujeme a to nikoli z důvodu, že bychom je neznali. Když má ale Marek tolik kuráže, že anonymně zveřejňuje adresy a telefony druhých a dokonce se u toho nebojí vyhrožovat, tak uděláme výjimku. Na internetu obvykle vystupuje pod přezdívkou Baron, Bar0n nebo der.baron. Patří do užší skupiny aktivistů autonomních nacionalistů v Praze a zhruba posledního čtvrt roku spravuje hlavní web celé organizace a odpovídá i za správu kontaktního mailu. Na diskusním fóru Hooligans.cz okomentoval svůj vlastní výtvor slovy: "Víme o vás a nemyslete si, že anonymita internetu vás ochrání. Nezapomínáme a neodpouštíme, protože zrada národa je ten největší zločin! Radikalizace článků začíná a každá akce si žádá reakci. Společně od aktivismu k terorismu!" Podívejme se tedy na to, jak člověk, který vyhrožuje jiným lidem terorismem, vlastně vypadá:


Budoucí nebo možná už současný terorista Marek Žák.


Respekt budící dvojice. Maskovaný Marek Žák a jeho soused Jan Novák, další pravidelný účastník neonacistických akcí.


Marek Žák drží dalšího neonacistu kolem zadku a rozkroku a rozepíná mu poklopec.


Symbolická fotografie. Bojovník za Bílou Evropu Marek Žák si neumí uvázat kravatu, původně ryze evropský doplněk mužské garderoby. Naštěstí byl po ruce Markův vietnamský spolužák, který přispěchal na pomoc.Aktualizace 12.03. 2009!

Že další z řady článků dokládající, že neonacisté jsou všechno jiné, než co by sami chtěli, vzbudí mezi neonacisty tak velký ohlas, jsme skutečně nečekali. Názory zaznívající v neonacistické debatě se dají shrnout do několika kategorií:

- Fotit se, jak se sápu do poklopce jiného neonacisty, je v pořádku, děláme to přece občas všichni. Jen by se takové fotky neměly dostávat k AFA.

- Fotit se ožralý jako prase je normální, dělá to každý nacionální socialista.

- Být bojovníkem za Bílou Rasu, ale díky vlastní neschopnosti si muset nechat uvázat kravatu od Vietnamce, je chvályhodné "poznávání jiných kultur".

- Fotit se opilý, jak se sápu do poklopce jiného nacisty, je nechutné, kdo to dělá bude viset.

- NS aktivista, co si nechá vázat kravatu od Vietnamce, je zrádcem Rasy.

- Fotky vznikly v době, kdy dotyčný nebyl neonacista, tím je teprve několik měsíců.

- Mezi neonacisty je normální předat administátorství webu organizace a správu kontaktní adresy člověku, kterého znají pár měsíců.

Celá debata o fotografiích je sice úsměvná, ale o nic takového v článku nešlo, dvě zmíněné fotografie byly jen onou pověstnou třešničkou na dortu. Poselství článku bylo zcela jiné:

Anonymita internetu skutečně umožňuje kdejaké nule tvářit se jako největší rváč.
Neonacista, co má tu drzost anonymně vyhrožovat druhým lidem terorismem a píše "Víme o vás a nemyslete si, že anonymita internetu vás ochrání. Nezapomínáme a neodpouštíme.", je ve skutečnosti dobře známá postavička, ačkoli si to v době, kdy psal taková slova a vyhrožoval terorismem, patrně nemyslel.

Člověk, co se pasuje na IT specialistu a spravuje web AN, to dělá způsobem, že nebyl problém umístit článek i na jím spravovaný web nacionaliste.com.

Hack webu nacionaliste.com 10.3. 2009.

Dvě diskutované fotografie pocházejí z poloviny minulého roku, v té době prý Baron Žák nebyl neonacistou. Zřejmě jen navštěvoval akce, kde se hajluje v tričkách neonacistických kapel. Baron zcela vlevo, fotografie pochází z večírku, kde se hrátka s poklopcem odehrála. Jeho majitel je ten v hnědé mikině s lampasy.

AKTUALIZACE II. 12.03

Neonacisté nezklamali a opět se místo textu soustředí na obrázky. Nikdo prý stránky nacionaliste.com včera nehacknul a vše je "trapná montáž". Pokud stránky nikdo nehacknul, jak si vysvětlite větu aktivisty AN Považie Junkerse napsanou včera v 15:51. Nebo je i tento screenshot z fora hooligans fotomontáž? Dokud tento příspěvek nesmažou, můžete se přesvědčet na hooligans v místnosti Antifašismus sami.AKTUALIZACE III. 30.03

Pěkná ilustrace toho, jak neonacisté lžou i v případě, kdy se dá dokázat opak.

Na této fotografii, která byla pořízena v Drážďanech 16. 2. 2008, je vidět Barona Žáka pochodujícího s vlajkou v čele českého neonacistického kontingentu vedeného Tomášem Kebzou s transparentem odpor.org, čili půl roku před vznikem fotek s poklopcem, kdy prý ještě s neonacismem neměl nic spolecneho.

Nepřekvapí ani, že se, patrně náhodou, vyskytl na antisemitské demonstraci 1. 3. 2008 Plzni.