Úterý 31/5/2011

25.-29.8.2011 No Border Camp Bulharsko

No Border Camp
25.8 - 29.8.2011 l Bulharsko

Po rozšíření EU směrem na východ začaly země jako Bulharsko a Rumunsko tvrdě zasahovat proti těm, kteří se snažili překročit jejich hranice, porušujíc tak nevybíravě právo na svobodu pohybu. Bulharská vláda příští rok očekává přijetí země do Schengenského prostoru. Kontrola hranic mezi Bulharskem a Tureckem se považuje za největší překážku přijetí Bulharska do Schengenu. Po účasti bulharské pohraniční policie na operacích FRONTEXu při řecko-tureckých hranicích byly zahájeny rozhovory o rozšíření působnosti FRONTEXu i na hranici mezi Bulharskem a Tureckem.

Tento vývoj je spolu se zhoršením situace migrantů v sousedním Řecku bezprostředním důvodem pro pořádání letošního letního No Border Campu na hranici mezi Bulharskem, Řeckem a Tureckem. Samotný tábor bude probíhat od 25. srpna do 29. srpna 2011.

No Border Bulgaria
No Border Bulgaria je spíše než formální organizací iniciativou, jejímž smyslem je vypořádat se s problémy, jako jsou militarizace hranic, kriminalizace a špatné zacházení s migranty překračujícími hranice, porušování svobody pohybu a všechny další současné sociopolitické a ekonomické důsledky, které z těchto problémů vyplývají. Tato iniciativa je autonomní, otevřená, sdružuje členy zdola organizovaných iniciativ a skupin, imigranty a lidskoprávní aktivisty. Myšlenkově a politicky navazuje na cíle a požadavky vyjádřené na prvním No Border Campu, který se konal v Bulharsku v srpnu 2005.

Kontakt na organizátory: noborders.bulgaria@gmail.com
Více informací na oficiální stránkách: noborderbulgaria.wordpress.com