Brigada 97 (Deportivo Guadalajara)

O Guadalajara se mluví jako o fenoménu po celé zemi, protože jeho velké úspěchy jsou založeny na čistém talentu mexických hráčů po dobu více než 100 let své existence v mexickém fotbalu.

“Las Chivas (Kozy)” je považován za nejoblíbenější tým v Mexiku díky svým kořenům a tradici.

lfhr_brigada97_1Historie týmu sahá až do roku 1906 kdy belgický obchodník, Edgar Everaert, a Francouz jménem Calixto Gas a skladnící ve skladu v Mexico City – francouzské továrny, v čele s Gregorio a Rafaelem Orozco, založili Union Football Club. Existují dvě verze názvu:

1. Představoval spojení zakladatelů klubu Mexiko, Belgie a Francie.
2. Vztahuje se na geografii, protože sport byl praktikován na křižovatce Unie a Lafayette Avenue a u předměstí v Moderně.

V roce 1908 se společníci shodli na přejmenování klubu podle samotného města, protože by to dalo větší identitu a význam jako u evropských klubů v té době. Během zasedání za účasti mexických partnerů bylo navíc dohodnuto, že tento tým bude používat pouze mexické hráče a proto změnil konečný název na Club Deportivo Guadalajara. Během amatérské éry, Guadalajara získala 13 titulů v západní lize.

lfhr_brigada97_2Pak v roce 1943 byl klub přijat do profesionálního fotbalu do první divize. Chivas Guadalajara se zapsal zlatým písmem do historie díky 11 ligovým titulům. Tým byl velmi populární, když hrál kdekoliv v Mexiku nebo ve Spojených státech byl stadion vždy plný.

V posledních letech však špatné hospodaření klubu způsobilo prohlubeň mezi příznivci a jejich týmem a to díky špatným rozhodnutím, výsledkům a nedostatku respektu k tradicím klubu.

Brigadq 97 se zrodila v červnu 2013 od manažerů našeho týmu, Club Deportivo Guadalajara (známé jako Chivas), kteří se rozhodli zrušit skupiny příznivců (Barras Bravas). Několik fanoušků, kteří patřili k těmto různým skupinám se rozhodlo zahájit projekt striktně proti fašismu. Nápad, na kterém se pracovalo už mnoho let, ale nikdy se ho nepodařilo proslavit.

lfhr_brigada97_3První schůzky se zúčastnili pouze čtyři lidé, bylo rozhodnuto o našich pozicích a ideálech a o práci i mimo stadion naším jménem. Zvolili jsme název BRIGADA 97, důvodem pro jméno bylo, že v roce 1997 několik z nás zažilo náš desátý ligový titul klubu Guadalajara. Druhé schůzky se zúčastnilo dokonce 20 lidí.

Náš příběh začíná v první zápas sezóny, sézona začala pomalu startovat a naše skupina chce získat co nejvíce lidí ze zbylých rozpadlých skupin, někteří z nich nás podpořili, aby se ukázala naše síla na stadionů, kde Chivas hraje.

V ulicích, jsme se jako skupina účastnili dema pro sociální spravedlnosti v Mexiku, jako je boj o svaz učitelů Národní koordinace vzdělávání pracovníků (CNTE), kde učitelé bránili bezplatné a kvalitní vzdělávání v této zemi. Na svátek práce, kde jsme požadovali uznání práv pracovníků a solidaritu s palestinskému lidu, vyjádřili jsme nesouhlas s izraelským státem a genocidu v pásmu Gazy.

lfhr_brigada97_5Skupina rovněž zahájila kampaň s názvem Anti-Vergara , ve kterém jsou uvedeny akce, jako je lepení plakátů na ulicích města, a uvnitř stadionu, kampaň poukazuje na špatné hospodaření a je proti pokusům o oslabení tradic našeho týmu.

Stránka fanoušků Brigady97
FB stránka Brigady97