Borussia Dortmund nejspíš odstartovala nejúčinnější kampaň proti rasismu všech dob.

borussia_dortmundMysleli jste si, že Borusii Dortmund nemůžete mít ještě víc rádi? A co když vám řekneme, že se staví proti neonacistům? Bundesligový obr se postavil proti rostoucí neonacistické scéne ve městě Ruhr na frontě, která rasisty zabolí nejvíc: na frontě piva.

Nová kampaň nese jméno „No Beer For Racists“ = Žádné pivo pro rasisty, klub natiskl 1 milion pivních tácků vyzdobených sloganem, který má připomenout městským fašistům, co je to za tupce, když sedí u osvěžujícího Dortmunderu (jiná piva na bázi porýnských jsou také k mání).

borussia_dortmund_antirasist_campain

Politika nulové tolerance klubu vůči rasismu a rasistům, byla popsána v prohlášení: „Borrusia, pivo – a náckové? Nikdy!“ na klubových oficiálních stránkách – club’s official website. V rámci kampaňe byl vytisknutý i seznam “tvrdých argumentů proti tupým výrokům”, který pivní tácky doplňuje

Zákazy se týkají taky těch, kteří budou hajlovat nebo křičet „Sieg Heil!“ na stadionu Signal Iduna Park.

borussia_dortmund_choreofansPrezident klubu Reinhard Rauball o kampani řekl: „Borussia Dortmund, odbor fanoušků a všichni BVB fanoušci se zavazují k boji proti xenofobii a nelidským heslům, než jen přihlížet a poslouchat. Za toleranci a barevnou BVB: proti rasismu a xenofobii!

Na to se napijem!

Jedno ze starších videí Borussie Dortmund proti rasismu.