Fašisté chtějí zastavit Clapton Ultras.

clapton_ult_east_lon_afaPo velmi úspěšné kampani bristolského, mimoligového klubu se skupiny krajní pravice pokoušejí ukončit činnost antifašistických Clapton Ultras.

fas_att_clapt1

Antifašističtí Clapton Ultras

Skoro tři sezony si antifašističtí fanoušci Clapton FC užívali fotbal s pivem, pyrotechnikou a rozmanitou řadou chorálů bez projevů rasismu, sexismu nebo homofobie.

Ale postoj, který fanoušci zastávají, stejně jako jejich komunitní práce, zahrnující podporu organizace Focus E15 Mothers (hostel pro matky bez domova a oběti domácího násilí) a kampaně proti raziím na ně, upoutaly pozornost krajní pravice.

Několik pravicových skupin a jednotlivců z celé země se setkalo, aby se dohodli, že zastaví činnost Clapton Ultras, a když se to nepovede, tak i celého klubu, který byl založen v roce 1878.

fas_att_clapt2

Antifašističtí Clapton ultras na tribunách na Old Spotted Dog Ground.

Taktika použitá v předchozí kampani (proti fans Inter Village Firm klubu Mangotsfield United FC) nezafungovala, proto se fašisté začali objevovat na zápasech.

Dva útoky fašistů byly úspěšně odraženy na výjezdu Claptonu do Southendu v polovině prosince 2014, ale fašisté prohlásili, že se vrátí.

Rok předtím fašisté podali šest stížností na klub Mangotsfiled United FC kvůli používání pyrotechniky a zobrazování politických symbolů, což vedlo k zákazu obojího ze strany klubu.

fas_att_clapt_man

Inter Village Firm vyjadřjí podporu Mangotsfield United proti zákazu.

Prohlášení vydané v lednu na oficiálních stránkách klubu říká, že „vyvěšování transparentů, plakátů a vylepování samolepek, které mají politický charakter, není na hřišti povoleno“.

Fašisté doufali, že podání stížnosti výkonnému řediteli Clapton FC, Vincentu McBeanovi, bude mít podobný výsledek, ale McBean neustoupil zastrašování ze strany fašistů.

V prohlášení zveřejněném na webu Clapton FC McBean říká: „Étos našeho klubu nedovoluje tolerování diskriminace ani rasismu jakéhokoli druhu.“

Když fašisté zjistili, že je nutné změnit taktiku, sjeli se v říjnu 2014 z celé země na zápas a pokusili se fanoušky zastrašit.

Skupina navštívila hospodu Nathan’s Pie & Eels v ulici Barking Road před příchodem na hřiště Old Spotted Dog na Ulton Lane půl hodiny před výkopem.

Udělali si fotky s vlajkou mimo hřiště a vylepili rasistické samolepky, než je policie donutila opustit oblast.

fas_att_clapt_piemash

Fašisté pózující před Old Spotted Dog Ground. Zleva do prava: Mark Carlton, Dave Clark, Donna Young, Claire Clark, Kevin Layzell, Anthony Carter-Hyam, Martin Jackson, Roy Price, Paul Skinner, Danny Smith a Jay Butler.

Potom se fašisté znovu seskupili a zamířili do centrálního Londýna, kde proběhlo několik útoků na jednotlivce a pokus účastnit se události Occupy v Parliament Square.

Tito fašisté se hlásí hlavně k Severovýchodní Alianci a EDL, ale byli tu i někteří bývalí členové z Casuals United, a svolali se na facebookové stránce Pie & Mash Squad.

V polovině prosince 2014 zaútočilo auto plné aktivistů South East Alliance  na fanoušky Claptonu během poločasu při zápase se Southend Manor. Spor skončil hospitalizací Paula Pitta, předsedy South East Alliace.

Příznivec SEA Danny Smith (31 let) z Elthamu k tomu řekl: „Lidi by se měli zajímat o Pie & Mash, protože ti to svolali a pak se neukázali. Vidím to tak, že jsme se dostali rovnou do pasti.“

K dalšímu zpackanému útoku na antifašisty došlo na parkovišti během druhého poločasu, když sedmimístné taxi přivezlo skupinu, kterou vede míšenec z Huddersfield EDL.

Z příspěvků na facebookových stránkách Pie & Mash je zřejmé, že skupina se pokouší odstavit Clapton FC tím, že se snaží iniciovat policejní dohled, který klub nebude schopen zaplatit.

V reakci na neúspěšné útoky řekl stoupenec South East Alliance, třiadvacetieltý Paul Skinner z Canning Town: „Lidi by měli myslet na čas odplaty, stejně jako já. Všichni se musíme spojit a dát to těm antifa hajzlům sežrat.“

 

Zdroj:

https://libcom.org/news/fascists-are-trying-shut-down-clapton-ultras-24122014