Lukáš Rod: Hooligan´s Pride ála SKS

lukas_rod_sks_hooligansChápeme, jak moc jsme otravní, dokonce tak, že už nás to ani samotné nebaví. Ale co můžeme dělat, když nás jak náš starý známý Lukáš Rod, tak i jeho mateřská chuligánka Slavie neustále překvapují svojí naprostou absencí jakýchkoliv zásad a absolutní bezpáteřností?

Hlavním hrdinou je jako už tolikrát předtím Lukáš Rod (např. zde), kde jsme ho chybně označili za člena Dělnické strany, ke které měl ovšem velmi blízko a do které právě vstoupil jeho tehdejší mentor Tomáš Kebza. Populární politický cestovatel neonacistickým spektrem, který se od Národního Odporu Praha přes autonomní nacionalismus dostal až ke Generaci Identity a tak i k podpoře Bašárovy Sýrie nebo vlastivědným výletům. Lukáš měl vždycky pocit, že musí u všeho být a s každým být zadobře. Svou zásadovost nám ale tentokrát předvedl i na chuligánském poli, čímž se mu povedl dát celé české “hooligans” scéně naprosto nový rozměr.

V článku Když nácek už není nácek jsme psali, že ještě loni v říjnu domlouval Lukáš za Slávii bitku s plzeňskou chuligánskou skupinou Service Squad. Časy se ale rychle mění, nestačí uběhnout pomalu ani rok a Lukáš stojí v jedné řadě s vybranými plzeňskými chuligány a navíc ještě s hools Slovanu Bratislava a družebního Brna (do této sestavy se plzeňští vořežpruti dostali kvůli historické družbě mezi Klatovy a Brnem) v jedné bandě, se kterou míří na zápas Slovanu s pražskou Spartou. Tam tato skupina nakonec nedorazila, protože jí policie na několik hodin zadržela na stanici metra Vltavská. Inovátor Lukáš tak představil novinku nejen na české chuligánské scéně novinku, protože takové vlezdoprdelkovství se moc nenosí ani v zahraničí: vydal se na chuligánskou akci se skupinou největších nepřátel své chuligánky a s největší nenávistí svého klubu. Nic na tom nemění ani fakt, že s nácky z brněnské a bratislavské chuligánky Lukáše vážou přátelské vztahy z doby jeho vazebního stíhání během spektakulární akce ÚOOZ vzletně nazvané Power, kdy mu jako jednomu z mála zadržených skutečně proudily potřebné finanční prostředky a to jen díky dobré finanční situaci brněnských a bratislavských vymahačů. Opravdu jsou Rodovy pěstičky tak důležité, že se bez nich koalice Brno/Slovan/Plzeň v Praze neobejde? I když o zoufalosti a morální pružnosti brněnských JKG svědčí například i jejich pokus o jednorázové spojenectví s dnes už zaniklou chuligánkou pražské Bohemky Young Berserk, svého času nepřáteli na život a na smrt, ale při předposledním zápase Brna na Bohemce “politického spojence v boji proti levičákům“.

Jak se k Lukášově přelétavosti postavila chuligánka SKS? Vlastně nijak. Aby všemu nasadil korunu, Lukáš se hned druhý den stihl v domluvené bitce poprat za Slávii s ruskými chuligány z Torpédo Moskva. Takhle tedy vypadá chuligánská čest na Slávii. Ale je fakt, že zrovna slávisti nikdy moc neřešili, kdo mezi ně chodí. Těch pohnutých osudů. Ať už šlo o natáčení gay porna a okrádání vietnamských trhovců, nebo dealování extáze, popřípadě útoky šroubovákem či mačetou. Na Slávii lze najít hodně obtížně někoho, kdo by nedělal ostudu. Na bitce s Torpédem stál po boku Lukáše Roda například i Jan „Karlos“ Králík, který společně s Danielem Brožem odjeli slavně „bojovat“ za Pravý sektor na Ukrajinu. O Karlosově spolupráci s represivními složkami si ovšem cvrlikají i vrabci na střeše. A o zmatené politické orientaci slávistického kotle se už snad radši ani nezmiňovat nebudeme.

Tak co bude příště Lukáši? Nebo se už konečně usadíš a pořídíš si malého árijce, aby se Míša už nemusela ztrapňovat v roli pojišťováka, s jejíž výnosností máš sám své trpké zkušenosti?

rodhoolsks1Chuligánka Slávie před střetem s Torpédem Moskva. Kdo pozná, který z nich je umně schovaný Lukáš Rod?rodhoolsks2

Lukáš Rod v černé kapuce mezi chuligány Slovanu Bratislava, Brna a Plzně před zápasem se Spartou.

rodhoolsks3

Práskače nemá nikdo rád.rodhoolsks4Antislávistické graffiti Viktorky Plzeň. Tak moc jsou v Plzni antisks.