Turnaj „Love Football Hate Racism“ opět součástí Týdne fotbalových fanoušků

fare_squareTurnaj „Love Football Hate Racism“ se tento měsíc opět připojuje ke stovkám obdobných aktivit v rámci celé Evropy, aby prostřednictvím síly fotbalu poukázal na některé neduhy dnešní doby, jako je třeba diskriminace.
Akční týdny organizace FARE spojují dohromady různě velké skupiny ve více jak 40 zemích za účelem poukázat na některé ze současných celospolečenských problémů a naopak se snaží prostřednictvím fotbalu oslavit rozmanitost společnosti jako celku.


Turnaj „Love Football Hate Racism“ a organizace FARE věří, že fotbal, jakožto nejpopulárnější sport na celém světě, patří všem lidem stejně a dokáže bořit hranice mezi nimi. V období mezi 9. až 23. říjnem se do kampaně určené všem příznivcům tohoto sportu zapojí jak amatérské fotbalové kluby, tak i kluby profesionální a připojí se i týmy národních reprezentací, které budou hrát kvalifikační zápasy na EURO 2016.
Dne 11. října tak například v rámci Akčních týdnů proběhnul již desátý ročník turnaje v malé kopané nazvaný „Love Football Hate Racism“. Turnaj probíhal v prostorách vysokoškolských kolejí na pražském Strahově.
fare_week
Piar Powara, výkonný ředitel FARE, vidí v Akčních týdnech „velmi poučné a inspirativní období, během kterého je poukazováno zejména na problematiku diskriminace a vyloučení jak samotnými kluby, tak ale i obyčejnými fotbalovými fanoušky a nadšenci.“ Jak dále dodává „v letošním roce očekáváme více jak 2000 různorodých aktivit, zároveň i nárůst počtu lidí zabývajících se touto problematikou v rámci fotbalu, ale i mimo něj.“

Jak je uvedeno výše, v Praze proběhne již desátý jubilejní ročník turnaje, který nese název „Love Football Hate Racism“. Dle samotných organizátorů je příjemné sledovat neutuchající a každoročně rostoucí zájem o tuto akci. Dobrým signálem je i to, že se na turnaji schází stále více lidí, kterým nejsou témata jako diskriminace, rasismus a různé projevy nesnášenlivosti lhostejná.

Více informací o Akčních týdnech naleznete na www.farenet.org. Nezapomeňte také navštívit FB stránky www.facebook.com/farenetwork a Twitter twitter.com/farenet